Guests
We have 198 guests online
Recommended
Tłumacz
LoginImieniny:
Dzisiaj : Karola Ferdynanda Jutro : Anieli
Statistics
Content View Hits : 2195212

W obserwatorium

There are no translations available.

obserwatorium22 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kurowie wybrali się do Multikina oraz do Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie. W kinie obejrzeliśmy premierowy pokaz drugiej części „Krainy Lodu”. Historia Elsy i Anny oraz przesympatycznego bałwanka Olafa

 

zachwyciła nie tylko najmłodszych – bez wątpienia to film dla widza w każdym wieku. Po seansie udaliśmy się do Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie na lekcję astronomii. Prowadzący spotkanie, pan Robert Czop, został zasypany przez naszych uczniów gradem naukowych pytań. Czym jest galaktyka? Skąd się wzięła czarna dziura? – to jedne z wielu poruszanych zagadnień. Pan Robert pochwalił wiedzę i naukowe zacięcie naszych uczniów. Nie muszę dodawać, że obecni na spotkaniu nauczyciele i rodzice pękali z dumy! Oprócz tego obejrzeliśmy projekcję dotyczącą naszej galaktyki, która była znakomitym pretekstem do wielu dygresji na temat przyszłości naszej planety. Wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że kosmos i jego nieograniczona przestrzeń są dla nas wciąż wielką niewiadomą. Pewnie dlatego nas tak fascynuje i inspiruje do dalszych poszukiwań niełatwych odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi Czopowi za niezwykłą lekcję, pewnie wielu z nas jeszcze wybierze się na ten gwiezdny szlak… Tradycyjnie zapraszamy do Naszej Galerii  oraz na stronę Obserwatorium Astronomicznego, na której tez jest fotorelacja.

 

Karolina Olearczyk

 
For the holidays is:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Random image
choinka2.JPG