Guests
We have 117 guests online
Recommended
Tłumacz
LoginImieniny:
Dzisiaj : Benedykta Izydora Jutro : Katarzyny Wincentego
Statistics
Content View Hits : 1998806

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi

There are no translations available.

koncert20 grudnia o godzinie 17 rozpoczął się w Szkole Podstawowej w Kurowie koncert świąteczny. W otoczeniu śniegowych i baśniowych dekoracji, pełnym bieli, świerkowych gałązek zgromadzili się zaproszeni goście, rodziny naszych uczniów oraz mieszkańcy Kurowa i okolic.
Młodzi artyści śpiewali piękne polskie kolędy („Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”), pastorałki („Do stajenki, gdzie leży maleńki”), piosenki świąteczne po polsku i angielsku. Między występami można było wysłuchać opowieści o tradycjach świątecznych oraz ich historycznym rodowodzie. Niektórzy uczniowie akompaniowali śpiewającym na dzwonkach chromatycznych lub keyboardzie, a  p. Agnieszka Śliwa na gitarze klasycznej, uatrakcyjniając tym samym występy. Grupa taneczna działająca przy świetlicy wiejskiej w Kurowie wykonała układ do wiązanki utworów świątecznych, niesamowicie rozruszała naszą publiczność. Podczas koncertu śpiewano solo, w duetach i w chórze, występowali młodsi, starsi, nauczyciele i uczniowie, a we wszystko wkładali całe serce. Podczas niektórych utworów kręciła się w oku łezka („Kolęda dla nieobecnych”), a podczas innych nogi rwały się do tańca („Siedem reniferów”). Najmłodsi recytowali piękne wiersze o gwieździe betlejemskiej, Trzech Królach i rymowane świąteczne życzenia. Jak zawsze skradli serca zgromadzonej na sali publiczności. Kiedy podczas wykonywania jednego z utworów posypał się śnieg, pomimo tego, że sztuczny, ogromna radość zapanowała wśród dzieci. Na scenie zapanowała radosna atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom. Na zakończenie uroczystości, po życzeniach świątecznych i noworocznych, wspólnie zaśpiewano kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po uczcie duchowej udano się do kawiarenki, gdzie można było zakupić słodkie wypieki i napić się kawy lub herbaty. Nie brakowało również chętnych do zakupu ozdób  świątecznych przygotowanych przez naszych zdolnych uczniów. Ten wieczór bez wątpienie był magiczny, pełen ciepła i życzliwości przepełniony duchem Bożego Narodzenia!
Drużyna dzielnych elfów w składzie: Marzena Kowalczyk, Daria Radziuk, Karolina Olearczyk, Agnieszka Śliwa, Agata Sobiczewska, Wiktor Nowak, Agnieszka Chmera, Grażyna Pałasz i wytrwale realizujący nasze dekoratorskie pomysły p. Grzegorz Kowalczyk.
Serdeczne dzięki składamy rodzicom za przepyszne wypieki i pomoc przy obsłudze kawiarenki. Jesteście wspaniali!!!

 
For the holidays is:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Random image
rowery2.JPG