Guests
We have 37 guests online
Recommended
Tłumacz
LoginImieniny:
Dzisiaj : Lukrecji Weroniki Jutro : Olafa Witalisa
Statistics
Content View Hits : 2283050

„Wędrówką jedno życie jest człowieka…”

There are no translations available.

spotkanie22 maja 2019 roku udaliśmy się do Bobolic do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, by wziąć udział w spotkaniu autorskim z podróżniczką, pisarką oraz dziennikarką, panią Marzeną Filipczak. Od pierwszych chwil opowieść gościa niesamowicie nas wciągnęła.

 

Pani Marzena odwiedziła wiele egzotycznych, a przede wszystkim niezwykle pięknych zakątków naszego globu.Opowiedziała nam o tym, czego możemy się spodziewać, podróżując samotnie i jak postępować, aby być bezpiecznym w obcym kraju. Doskonałą ilustracją do słów podróżniczki były wspaniałe fotografie przedstawiające między innymi krajobrazy Afryki, Indii, Islandii, Norwegii, Palestyny. Pani Marzena podkreślała, że najwięcej satysfakcji dały jej spotkania z rdzennymi mieszkańcami miejsc, do których udało jej się dotrzeć. To oni dostarczyli jej wiedzy na temat kultury i tamtejszych obyczajów. Podróżniczka zachęcała wszystkich, by wyruszali w podróże, nawet te bliższe, ponieważ tylko w ten sposób wyrobimy sobie własne zdanie na temat otaczającego nas świata i ludzi go zamieszkujących.
Po spotkaniu poszliśmy odwiedzić Muzeum Regionalne w Bobolicach, gdzie byliśmy już umówieni na lekcję z panem kustoszem, Bronisławem Malinowskim. Podczas prelekcji przedstawiono nam losy Żydów zamieszkujących tereny Bobolic i okoliczne miejscowości. Dowiedzieliśmy się, czym zajmowała się ludność żydowska i jaką rolę pełniła we wspólnocie. Nie dało się nie wspomnieć o losach narodowości żydowskiej w czasie II wojny światowej, o obozach koncentracyjnych i holokauście.
Po takiej niesamowitej dawce wrażeń i wiedzy na tak ważne i ciekawe tematy wybraliśmy się na lody na pobliski rynek, który niestety jest w trakcie rewitalizacji, ale i tak było bardzo przyjemnie.

 

spotkaniespotkaniespotkanie


 

 

 

Karolina Olearczyk

 
For the holidays is:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Random image
choinka2.JPG