Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Tłumacz
Zaloguj sięImieniny:
Dzisiaj : Anity Elizy Jutro : Ilony Klary
Statystyka
Odsłon : 1477270

Poetyckie potyczki dla Niepodległej

dla NiepodległejW piątek 16 listopada odbył się w naszej szkole konkurs czytania i recytacji poezji patriotycznej. Uczniowie wszystkich klas oraz nasze wspaniałe przedszkolaki przygotowali piękne interpretacje poezji polskiej naszych najznamienitszych poetów. Usłyszeliśmy m.in. wiersze Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Juliana Przybosia.

Dzieci z ogromnym zapałem, przed gremium złożonym z rodziców, nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanek, wygłaszały przygotowane przez siebie utwory. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, a najlepsi, wybrani przez komisję złożoną z rodziców i nauczycieli, dostali nagrody książkowe. Spośród dzieci młodszych pierwsze miejsce ex aequo otrzymali: Lena Matuk, Laila Kowalczyk oraz Jakub Urbaniec, natomiast z klas starszych: Katarzyna Barczyńska i Wiktoria Żeromska.
Po występie zostały ogłoszone wyniki konkursu na wiersz o tematyce patriotycznej. Wszyscy mogli podziwiać prace konkursowe zgromadzone na wystawie. Pierwsze miejsce otrzymała Angelika Kopka, drugie miejsce Mikołaj Winkowski, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Hubertowi Klukowi. Bardzo cieszy fakt, że w naszej szkole nie brakuje uzdolnionych, wrażliwych młodych poetów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom! (tradycyjnie zapraszamy do Naszych Galerii)

Karolina Olearczyk

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Losowe zdjęcie
choinka3.JPG